Môj príbeh

ADAM KURIC

 Aktuálne Kysuce- Stará Bystrica  
*22.9.1999 Bratislava
Mechanik – Mechatronik

Stará Bystrica

SONY   EIZO   DJI   DNP   GODOX

Fotograf Adam Kuric - Fotobudka na svadbu - Fotokútik
  

Fotograf

,,Ak chceš, prispejeme ti na bežný foťák.. Taký, ako majú všetci. Prečo chceš byť zase iný?“ Som vo veľkej miere sebakritický a veľmi náročný na seba a na moje výtvory. Záleží mi na každom detaile, či už ide o fotografiu, video, výrobu magnetiek alebo o rôzne grafické návrhy. Na svojej ceste za dokonalosťou a svojím profesionálnym rastom som sa ako 18-ročný nebál vycestovať do zahraničia. Ďaleko od domova som si ťažkou prácou zarobil na profesionálnu techniku.. Áno, počúva to každý začiatočník:„Technika nie je všetko..“ No ja jej vďačím za môj rýchly rast a spoľahlivosť, ktorú mi moje foťáky Sony ponúkajú aj v náročných situáciách.

2018
IDE TO AJ MOBILOM
To, že na mobil nenafotíme futbalový zápas, je hádam každému jasné.. Mobil má svoje limity, ktoré nie je možné prekročiť, ani keby veľmi chceme. Avšak aj mobilom sa dajú nafotiť jedinečné zábery. Dôležité je vystihnúť správne svetelné podmienky, a tak, ako aj pri bežnom fotení, zachytiť ten správny moment v správny okamih a v správnom uhle. Všetko ostatné zachráni následná práca s fotografiou (podprodukcia)
Huawei P20 Pro
Profesionálny fotograf
Profesionálny fotograf
Profesionálny fotograf
Profesionálny fotograf
Profesionálny fotograf
Profesionálny fotograf
2.7.2018

Najmladší chalan na stavbe, 1070km od domova  

Prvýkrát som okúsil trpkosť života. Táto práca zmenila môj bezstarostný pohľad na život. Je úplne jedno či prší alebo je vonku 35°C, či sa vám chce, alebo ráno ledva vstávate z postele. Buď robíte, ako je požadované, alebo dovidenia.
V Dánsku som pracoval 
Hodín denne
Dní v týždni
Týždňov vkuse
Či to za to stalo? To musíte zhodnotiť Vy 
12.9.2018

Môj prvý foťák 

September 2018 – Jún 2019

Fotím statické objekty 

Na jednotlivých miestach som dokázal stráviť hodiny.
Začínal som s fotením turistických lákadiel a to najmä v noci. Malo to jednu veľkú výhodu. Statické predmety vám nikam neutečú. Nepovedia vám už sa mi nechce, poďme domov … Môžete ich fotiť dovtedy, dokým nebudete s výslednou fotkou spokojný a to mne, nováčikovi, veľmi vyhovovalo.
Rio de Klin
14.3.2019

Moja prvá väčšia objednávka 600ks magnetiek do Slovenského orloja.

Magnetky na chladničku
17.4.2019
Písalo sa o mne
Bola mi venovaná dvojstránka a to už na ôsmej strane. V internetovej podobe mal môj článok neuveriteľných 28000 pozretí za 7 dní od vydania. Čím sa zaradil medzi najčítanejšie články za rok 2019 v MY Kysuce.
Júl 2019
Začínam sa objavovať medzi ľuďmi

Dlhú dobu som mal strach ukázať sa s fotoaparátom na verejnosti. Hanbil som sa, neviem to bližšie špecifikovať… V rámci mojej profesionality som túto moju zlú vlastnosť musel prekonať. 

Nie je to také hrozné, ako som si myslel
Fotobudka na svadbu
September 2019

Rekvizity na fotenie

Blížili sa mi prvé termíny stužkových slávnosti a svadieb.. V snahe zabaviť študentov / hostí na svadbe som začal vyrábať vtipné rekvizity a zhromažďovať rôzne zábavné predmety (parochne,klobúky,okuliare, …)

fotokutik

Rekvizity
Október 2019

Fotograf na stužkovú

Vyhovieť „30“‎študentom.. nie je ľahká disciplína a už vobec nie, keď ste držiteľom fotoaparátu pouhých 13 mesiacov.
Po zverejnení príspevku na mojej FB stránke sa mi ozvalo 6 tried, či by som im nezaznamenal ich stužkovú slávnosť. Plánovať si reportážne fotenie je zbytočné.. Aj tak to nakoniec dopadne úplne inak, ako si to premyslíte. Dôležité je improvizovať, byť spontánny a hlavne sa toho nebáť.
Fotograf - Fotobudka na svadbu
December 2019

Fotograf na svadbu

Po úspešnom nafotení 1. svätého prijímania / nočnej hasičskej súťaže alebo eventovej akcie , stužkovej slávnosti … som sa na konci roka dal nahovoriť aj na „najnáročnejšie fotenie“ :svadba . Nehovorím, že fotiť svadbu je jednoduché.. Priam naopak, je to veľká zodpovednosť .. Avšak, ak viete, čo váš fotoaparát dokáže, viete s ním rýchlo pracovať a viete, že sa oň môžete oprieť aj v náročných situáciách.. nie je sa čoho báť. Svoju prvú svadbu som fotil za veľkú krabicu svadobných koláčov čiže zadarmo
21.1. -5.2.2020
Moja prvá výstava

„ Fotí rok a hneď výstavu má… “

Veta, ktorú som si vymyslel vo svojej hlave. Veta, ktorá mi nedovolila spávať. Veta,kvôli ktorej som skoro odmietol mať túto výstavu.
Na výstave sa nachádzalo viac ako 100 fotografií, ktoré som zachytil za rok a pol môjho fotenia. Výstava bola zameraná najmä na hrady a zámky a na turistické lákadla v blízkom okolí. Aby nebola výstava jednotvárna, zakomponoval som medzi tieto fotky aj rôzne emócie, ktoré som zachytil na stužkových slávnostiach, na svadbách, na rôznych eventov. Súčasťou výstavy bolo aj pár portrétov. 
Záverečné slová od vedenia kultúrneho domu ma zahriali pri srdiečku : „Tak takáto veľkolepá výstava jednotlivca tu ešte nebola.“
25.10.2020

Fotokútik | Fotobox | Fotobudka

Ide stále o tú istú službu Každý to voláme inak 🙂

Kráľovský modrá Fotobúdka

Potrebujete, aby na akcií bola viac ako len zaujímavá atrakcia? Chcete zábavu vašich hostí poívýšiť na piedestál, lebo sa neuspokojíte s niečím priemerným? Potom ste na správnom mieste. Fotobúdkanasvadbu je jedinečná. Každú jednu akciu (nie len svadobnú) vnímame ako unikátnu. Zabezpečíme pre vás všetko až do najmenších detailov.

Fotobudkanasvadbu.sk
Fotobox spraví z vašej svadby párty
26.11.2020

Fotostena na svadbu

Nové tlačené fotosteny (8ks)

Premiová fotobudka

Fotobudka nie je závislá na vzdialenosti od vašej akcie, môžeme byť všade tam, kde plánujete byť vy. V rámci prenájmu fotokútika, naprieč celým Slovenskom, vám ako jedna z mála fotobudiek ponúkame dopravu na svadbu, ples, event, stužkovú či inú spoločenskú udalosť zadarmo

Adam Kuric fotobúdka fotobudka Fotokútik fotokutik - Fotostena na svadbu fotograf na svadbu
10.1.2021

Výroba magnetiek

Magnetku si navrhnete jednoducho a rýchlo a to všetko ONLINE   😊


vyroba-magnetiek.sk